Freshmen (2009-2010)

 

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  O  P  Q  R  S  T  V  W  Y


A

Leif Aagaard (Amherst, VA)

Patrick Adams (Charlotte, NC)

Brian Allen (Roanoke, VA)

Goerge Allen (Alexandria, VA)

Earnest Allen (Farmville, VA)

 

Matthew Allen (Dillwyn, VA)

William Angermeier (Annandale, VA)

Aaron Arant (Mint Hill, NC)

Seth Ayres (Chesapeake, VA)

B

Phillip Bailey (Roanoke, VA)

David Barrett (Virginia Beach, VA)

Neal Bass (Richmond, VA)

Matthew Batten (Chesapeake, VA)

Matthew Bauersachs (Glen Allen, VA)

Michael Baxter (Richmond, VA)

Lewis Bell (Decatur, GA)

Charles Benhase (Washington, DC)

William Best (Virginia Beach, VA)

Samuel Bibee (Roanoke, VA)

Brendan Bilodeau (Rockville, MD)

Dylan Bishop (Midlothian, VA)

John Bishop (Guntersville, AL)

Austin Black (Plano, TX)

Curran Blackwell (Wilson, NC)

Robert Blake (Manakin-Sabot, VA)

Samuel Bock (Newton, MA)

Charles Booker (Fernandina Beach, FL)

Matthew Boschen (Ashland, VA)

Palmer Bowen (Amelia Court House, VA)

Franklin Bowers (New Bern, NC)

Fitz-Henry Boze (Richmond, VA)

Hayden Brosnan (Nantucket, MA)

William Brown (Scottsville, VA)

James Brown (Scottsville, VA)

Thomas Brown (Richmond, VA)

Beau Bryan (Union, WV)

Matthew Buchanan (Rutherfordton, NC)

Matthew Burnette (Roanoke, VA)

Stuart Butler (Winchester, VA)

C

Wayland Caldwell (Winston-Salem, NC)

John Cantlay (Lawrenceville, NJ)

Clayton Carimi (Bedford, VA)

Ryan Carter (Chester, VA)

Alexander Cartwright (Howard, GA)

Tyler Carver (Norfolk, VA)

Ryan Casaday (McMurray, PA)

Cody Castelvecchi (Midlothian, VA)

Michael Casterlow (Greensboro, NC)

Michael Cecil (Roanoke, VA)

Hollis Chambers (Atlanta, GA)

John Chambers (Centennial, CO)

Trevin Charity (Richmond, VA)

Robert Chaskes (Deerfield Beach, FL)

Velinzer Chavis (Sneads Ferry, NC)

Sean Clark (Madison Heights, VA)

Kyle Clark (Moseley, VA)

Frank Clay (Alexandria, VA)

Scott Clayton (Northfield, IL)

Mark Clements (Moneta, VA)

Patrick Clifton (Danville, VA)

Daniel Cook (Burkeville, VA)

John Corey (Richmond, VA)

Jerald Cornett (Moseley, VA)

David Corrigan (Glen Allen, VA)

Melvin Cox (Crozier, VA)

Regis Craft (Burkeville, VA)

John Craver (East Bend, NC)

Adam Crigger (Richmond, VA)

Brandon Crosby (Bamberg, SC)

James Cumalander (Cary, NC)

John Curtis (Atlanta, GA)

Scott Cutler (Williamsburg, VA)

Daniel Czajkowski (Frederick, MD)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D

John Davis (Winston-Salem, NC)

Karlton Davis (Ashland, VA)

McGowan Day (Midlothian, VA)

Christopher Deen (Forest, VA)

Matthew Delmestri (High Point, NC)

Justin Denton (Mechanicsville, VA)

Nicolas DeProspero (Midlothian, VA)

William Derenge (Lexington, KY)

Patrick Devlin (Farmville, VA)

John Dille (Tappahannock, VA)

Sean Donovan (New Canaan, CT)

Matthew Drennen (Troy, VA)

Alexander Dyer (Bethlehem, PA)

 

 

 

 

 

 

 

 

E

Matthew Eager (Oregon House, CA)

William Eason (Burlington, NC)

Michael Eaton (Westlake, TX)

Johnathan Elias (Glen Allen, VA)

Braxton Elliott (Appomattox, VA)

Thomas Ewing (Leesburg, VA)

 

 

 

 

F

Derek Fimian (Norfolk, VA)

Steven Flinchum (Ashland, VA)

William Flory (Remington, VA)

Steven Fogleman (Mechanicsville, VA)

Zachary Fox (Buena Vista, VA)

Victor Fox (Oak Ridge, NC)

Kenneth Fryman (Mechanicsville, VA)

Ridge Fuller (Berryville, VA)

 

 

 

 

 

G

Sean Gatz (Newport News, VA)

Edward Genet (Morehead, NC)

Michael George (Raleigh, NC)

Jacob Gibbons (Raleigh, NC)

Jacob Glosson (Lexington, NC)

David Goad (Chesterfield, VA)

Ievgen Goncharov (Matthews, NC)

George Gordon (Chevy Chase, MD)

Justin Gordon (Vinton, VA)

Theodore Gorrell (Richmond, VA)

Andre Graham (Midlothian, VA)

William Graves (Somerset, VA)

Marc Greaves (Midlothian, VA)

Jonathan Gregg (Moatsville, WV)

Tyler Grogan (Mechanicsville, VA)

Walker Grogg (Williamsburg, VA)

Kyrollos Guirguis (Vienna, VA)

Kevin Gutermuth (Chesapeake, VA)

Jarvis Guyer (Jacksonville, NC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H

Ryan Haase (Culver, IN)

Michael Hager (Scottsville, VA)

Travis Hamblen (Richmond, VA)

Kevin Hammond (Yorktown, VA)

David Harr (Martinsville, VA)

John Harrison (Salisbury, MD)

Thomas Hart (Richmond, VA)

Jesse Hawthorne (Richmond, VA)

Brandon Haynes (Raleigh, NC)

Landon Hinote (Nashville, TN)

Sean Holden-Kapshuck (Hampton, VA)

David Holman (Danville, VA)

William Honeycutt (Wilson, NC)

James Hornung (Bala Cynwyd, PA)

Peter Howard (Henrico, VA)

Kevin Hubbard (Chesapeake, VA)

Drake Hudgins (Alexandria, VA)

Parker Hughett (Winston-Salem, NC)

Andrew Hutchcroft (Richmond, VA)

Brent Hyler (Axton, VA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Roberto Ibarra (Lynchburg, VA)


 

 

 

J

Raymond Jackson (Monkton, MD)

Alec Jentink (Suffolk, VA)

Tyler Johnson (Keswick, VA)

Steven Johnson (Jacksonville, NC)

Dylan Jones (Buffalo Junction, VA)

Matthew Josselyn (Glen Allen, VA)

Trenton Joyner (Christchurch, VA)

 

 

 

 

 

K

Christopher Kampfmueller (Virginia Beach, VA)

Bennett Keasler (Raleigh, NC)

Steven Keeler (Midlothian, VA)

Samuel Keller (Richmond, VA)

William Kelly (Newport News, VA)

Caleb Kidd (Lynchburg, VA)

Stephen Kimsey (High Point, NC)

Evan King (Lewisburg, WV)

Gregory Knabel (Lynchburg, VA)

Tanner Knox (Newnan, GA)

Michael Kochis (Chesterfield, VA)

 


 

 

 

 

 

L

Christopher Laing (Fairfax Station, VA)

Zachary Lamb (Suffolk, VA)

Tyler Lange (Virginia Beach, VA)

Zachary Lapinski (Richmond, VA)

Michael Larkins (Fairfax, VA)

Tyler Lass (Franklin, VA)

Russell Leboff (Amelia Court House, VA)

Ryan Levenson (Williamsburg, VA)

Walker Lewis (Onancock, VA)

Jonathan Lewis (Virginia Beach, VA)

Bradley Lockhart (Silver Spring, MD)

Christopher Lower (Free Union, VA)

Frank Lumpkin (Richmond, VA)

 

 

 

 

 

 

 

 

M

Charles MacSherry (Reisterestown, MD)

Zachary Madison (Arlington, VA)

Grigory Makarenko (Charles Town, WV)

Brendon Mann (Lewisville, NC)

Michael Marcela (Huntersville, NC)

Nathan Marshall (Unionville, VA)

Cameron Marshall (Newport News, VA)

Benjamin Marston (Crewe, VA)

Ryan Martin (Midlothian, VA)

Michael Mastrodonato (Monument, CO)

Ivan Mattox (Maidens, VA)

Willie McAbee (Pendleton, SC)

Connor McCarthy (Midlothian, VA)

Walter McCoy (Goodview, VA)

Patrick McCue (Gibsonia, PA)

James McCulloch (Melfa, VA)

John McKenzie (Rogers, AR)

Ian McKenzie (Rome, GA)

Spencer Medick (Berryville, VA)

William Michaux (Midlothian, VA)

Kristofer Miller (Delaplane, VA)

Rory Mills (Virginia Beach, VA)

Graham Moore (Charlotte, NC)

Wesley Morck (Bedford, VA)

Matthew Morrison (Woodbridge, VA)

Dimitri Mosley-Walton (Cumberland, VA)

Mikhail Mosley-Walton (Cumberland, VA)

Bradley Mostowy (Alpharetta, GA)

Thomas Motes (Ripley, WV)

Thomas Mountcastle (Richmond, VA)

Lucas Munson (Farmville, VA)

Matthew Myers (Atlanta, GA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O

Jacob Oliver (Richmond, VA)

Gerard O'Meara (Atlanta, GA) 

Taylor O'Sullivan (Alexandria, VA)

 

 

 

P

Richard Pantele (Richmond, VA)

Alastair Parker (Atlanta, GA)

Shiva Patel (Poquoson, VA)

Marcus Payne (Charlottesville, VA)

William Perkins (Richmond, VA)

Donald Perry (Atlanta, GA)

Theodore Perweiler (Woodstock, CT)

Alexey Potapov (Himki, Russia)

Alex Price (Fairfax, VA)

Brennan Pritchard (Seaford, VA)

Robert Pulliam (Lewisville, NC)

 

 

 

 

 

 

 

Q

Benjamin Quinn (Roanoke, VA)


 

 

R

Luke Rabiej (Fairfax Station, VA)

George Ratliff (Birmingham, AL)

Chelsie Reamer (Keysville, VA)

Adrian Redding (Richmond, VA)

William Riggins (Virginia Beach, VA)

Charles Robbins (Greensboro, NC)

Benjamin Roberts (Columbia, SC)

Brandon Robertson (Rocky Mount, NC)

James Rose (Richmond, VA)

Connor Rund (Earlysville, VA)

 

 

 

 

 

 

S

Paul Salmon (Alexandria, VA)

John Savarese (Atlanta, GA)

Robert Saxton (Cedar Bluff, VA)

Michael Scarff (Kensington, MD)

Erik Schafer (Bellflower, CA)

Christopher Schram (New Canaan, CT)

Luke Schroeder (Lexington, VA)

Joseph Schultz (Midlothian, VA)

Walker Schutze (Midlothian, VA)

Ke Shang (Beijing, China)

Joshua Shelton (Richmond, VA)

Cameron Sheppard (Denver, CO)

Stephen Sherwood (Yorktown, VA)

Earl Sims (South Hill, VA)

Phillip Smith (Lexington, VA)

William Smith (Napierville, IL)

Claiborne Smith (New York, NY)

Stephen Smith (Norfolk, VA)

Samuel Smith (Southern Shores, NC)

Michael Smith (Jeffersonton, VA)

Jack Smith (Smyrna, GA)

Michael Smith (Alexandria, VA)

Matthew Smith (Daleville, VA)

Brian Sone (Dallas, TX)

John Sphar (Roanoke, VA)

Beckham Stanley (Bedford, VA)

Richard Floyd Steele (Colonial Heights, VA)

Matthew Stephens (Williamsburg, VA)

Matthew Stevens (Raleigh, NC)

Burton Stewart (Raleigh, NC)

Mark Stringfellow (Vienna, VA)

Jay Strosnider (Chapel Hill, NC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T

Yonathan Tarekegne (Alexandria, VA)

Steven Thacker (Fairlawn, VA)

Kenneth Thigpen (Clarksville, VA)

Philip Tholand (Culpeper, VA)

Earl Thornton (Cumberland, VA)

David Toone (Amherst, VA)

Michael Towne (Richmond, VA)

Michael Turner (Montclair, VA)

 

 

 

 

 

V

Aaron Van Allen (Danville, VA)

Thomas Van Clief (Charlottesville, VA)

Michael van Reekum (Manakin Sabot, VA)

James Venable (Newport News, VA)

 

 

 

W

Henry Walker (Vero Beach, FL)

Wyatt Walton (Bedford, VA)

Randall Ward (Richmond, VA)

John Weiler (Alexandria, VA)

John Wheatley (Charlotte, NC)

Brinson White (Earlysville, VA)

Jordan White (Greensboro, NC)

Tyler White (Mechanicsville, VA)

LaRushell White (Richmond, VA)

Christopher Whiteside (Virginia Beach, VA)

August Widmer (Charlottesville, VA)

Hart Wiggins (Elm City, NC)

Schuyler Wilkerson (Crozet, VA) 

Joseph Wilkinson (Clarksville, VA)

Carnes Willhite (Richmond, VA)

Michael Williamson (Kennesaw, GA)

Benjamin Willis (Suffolk, VA)

Forrest Wilson (Alexandria, VA)

Kenneth Wilson (Stafford, VA)

Walter Winfree (Powhatan, VA)

Paris Wood (Palmetto, GA)

William Woodall (Raleigh, NC)

Joshua Wooldridge (Richmond, VA)

Dawid Wozniak (Milwaukee, WI)

Chatham- Wurdeman (Elkin, NC)

James Wyche (Petersburg, VA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Y

 Christopher Yenney (Rocky Mount, NC)