SOPHOMORES (2010-2011)

 

Leif  Aagaard III - Amherst, VA
Jamil  Abdur-Raoof - Rockville, MD
Patrick Austin Adams - Charlotte, NC
George Forrest Allen - Alexandria, VA
Matthew William Allen - Dillwyn, VA
Earnest Lee Allen Jr. - Farmville, VA
Ian Alexander Alvord - Waterford, VA
William Alexander Angermeier - Annandale, VA
Aaron Russell Arant - Mint Hill, NC
Yonathan Tarekegne Ararso - Ethiopia
Seth Michael Ayres - Chesapeake, VA
Phillip A. Bailey - Roanoke, VA
Zachary Christian Baker - Roswell, GA
David Ross Barrett - Virginia Beach, VA
Michael E. Baxter - Richmond, VA
Lewis D'milo Bell - Decatur, GA
Charles Samuel Benhase - Washington, DC
William Burke Best - Virginia Beach, VA
Samuel Holt Bibee - Roanoke, VA
Brendan Martin Bilodeau - Rockville, MD
Grady William Bing - Richmond, VA
Dylan Donald Bishop - Midlothian, VA
John Hines Bishop Jr. - Guntersville, AL
Austin P. Black - Plano, TX
Curran Michael Blackwell - Wilson, NC
Robert Turner Blake II - Manakin-Sabot, VA
Samuel Jean-Paul Bock - Newton, MA
Charles Maurice Booker III - Fernandina Beach, FL
Thomas Luke Booth - Richmond, VA
Matthew Lee Boschen - Ashland, VA
Palmer Sinclair Bowen - Amelia Court House, VA
Franklin Wilson Bowers - New Bern, NC
Edward Scott Boze IV - Richmond, VA
Fitz-Henry Boisseau Boze - Richmond, VA
William Michael Brown - Scottsville, VA
James Franklin Brown - Scottsville, VA
Thomas Rutherfoord Brown Jr. - Richmond, VA
Beau Hiers Bryan - Melbourne, FL
Matthew Jack Buchanan - Rutherfordton, NC
Matthew Mason Burnette - Roanoke, VA
Stuart Elliott Butler Jr. - Winchester, VA
David Mitchell Cairns - Williamsburg, VA
Wayland Patrick Caldwell - Winston-Salem, NC
John Henry Davison Cantlay - Lawrenceville, NJ
Clayton Barrett Carimi - Bedford, VA
Ryan Martin Carter - Chester, VA
Alexander Chase Cartwright - Howard, GA
Tyler N. Carver - Norfolk, VA
Ryan Mitchell Casaday - McMurray, PA
Cody Nathaniel Castelvecchi - Midlothian, VA
Sean Kenneth Cavanagh - Midlothian, VA
Michael Alexander Cecil - Roanoke, VA
Hollis Walker Chambers - Atlanta, GA
John Robert Chambers - Centennial, CO
Joseph Martin Chambers - Centennial, CO
Trevin LaRon Charity - Henrico, VA
Sean Kellor Clark - Madison Heights, VA
Kyle Franklin Clark - Moseley, VA
Scott David Clayton - Scottsdale, AZ
Patrick Allen Clifton - Danville, VA
John Mason Corey - Richmond, VA
David Patrick Corrigan - Glen Allen, VA
Regis Lloyd Craft - Burkeville, VA
John Andrew Craver Jr. - East Bend, NC
Adam Wade Crigger - Richmond, VA
Brandon John Crosby - Bamberg, SC
James Evan Cumalander - Cary, NC
Scott Thomas Cutler - Williamsburg, VA
John Benjamin Davis - Winston-Salem, NC
Karlton DeV'on Davis - Ashland, VA
McGowan Fox Day - Midlothian, VA
Zachary Forbes Dearing - Lexington, VA
Christopher Topp Deen - Forest, VA
Matthew J. Delmestri - High Point, NC
James Andrew Denzine - Madison, AL
Nicolas Steffen DeProspero - Midlothian, VA
Patrick Arthur Devlin - Farmville, VA
John Adams Dille IV - Tappahannock, VA
Derek Hunter DiPaolo - Keysville, VA
Sean Nicholas Donovan - New Canaan, CT
Grant Michael Douglas - Richmond, VA
Matthew Scott Drennen - Troy, VA
Thomas John Duhamel - N. Smithfield, RI
Robert Chamberlain Durham - Rochester, MN
Alexander Scott Dyer - Bethlehem, PA
Matthew Macfarlane Eager - Oregon House, CA
William Jordan Eason - Burlington, NC
Johnathan Phillip Elias - Glen Allen, VA
Thomas J. Ewing Jr. - Leesburg, VA
Derek M. Fimian - Norfolk, VA
Steven Beau Flinchum - Ashland, VA
William Horn Flory - Remington, VA
Steven T. Fogleman - Mechanicsville, VA
Zachary Ryan Fox - Buena Vista, VA
Victor Andrew Fox - Oak Ridge, NC
Kenneth Earl Fryman - Mechanicsville, VA
Ridge Byron Fuller - Berryville, VA
Carlos A. Galicia - Alexandria, VA
Sean Patrick Gatz Jr. - Newport News, VA
Edward William Pou Genet - Morehead, NC
Michael Harrison George - Raleigh, NC
Jacob Hardy Gibbons - Raleigh, NC
Jacob Clemo Glosson - Lexington, NC
David Michael Goad - Chesterfield, VA
Ievgen K. Goncharov - Ukraine
George Raeburn Gordon - Chevy Chase, MD
Justin Bruce Gordon - Vinton, VA
Theodore Paul Gorrell - Richmond, VA
Andre Washington Graham - Midlothian, VA
William Alexander Graves - Somerset, VA
Marc Gardner Greaves - Midlothian, VA
Jonathan M. Gregg - Moatsville, WV
Walker Chase Grogg - Williamsburg, VA
Andrew Robert Grover - Charlottesville, VA
Kevin Richard Gutermuth - Chesapeake, VA
Travis Quinn Hamblen - Richmond, VA
Kevin Lee Hammond - Yorktown, VA
David Christoper Harr - Martinsville, VA
John Benjamin Harrison II - Salisbury, MD
Thomas Wagonner Hart - Richmond, VA
Jesse V. Hawthorne Jr. - Richmond, VA
Brandon Taylor Haynes - Raleigh, NC
Lain Martin Healey - Summerville, SC
Christian  Hebert-Pryor - Gretna, LA
Zachary Tyler Hellmuth - Alexandria, VA
William James Hess - Hampton, VA
Landon Tyler Hinote - Nashville, TN
Sean Christian Holden-Kapshuck - Hampton, VA
David Graham Holman - Danville, VA
John Harrison Holt - Midlothian, VA
William David Honeycutt - Wilson, NC
James Cody Hornung - Bala Cynwyd, PA
Peter Van Alstyne Howard - Henrico, VA
Kevin Loren Hubbard Jr. - Chesapeake, VA
Drake William Hudgins - Alexandria, VA
Parker Vance Hughett - Winston-Salem, NC
Andrew Chandler Hutchcroft - Richmond, VA
Brent Allen Hyler - Axton, VA
Roberto J. Ibarra - Lynchburg, VA
Raymond Gerard Jackson Jr. - Monkton, MD
Tyler Scott Johnson - Keswick, VA

Steven Jeffrey Johnson - Jacksonville, NC
Devin Jahad Johnson - Richmond, VA
Dylan Hartwell Jones - Buffalo Junction, VA
Trenton Azzam Joyner - Stem, NC
Christopher Meade Kampfmueller - Virginia Beach, VA
Bennett Mack Keasler III - Raleigh, NC
Steven Barrett Keeler - Midlothian, VA
Samuel Edward Keller III - Powhatan, VA
William Brimer Kelly - Newport News, VA
Stephen Paul Kimsey Jr. - High Point, NC
Evan Patrick King - Lewisburg, WV
Gregory Joel Knabel - Lynchburg, VA
Tanner Brown Knox - Newnan, GA
Andrew Christopher Kotarides - Norfolk, VA
Patrick William Kuhns - Stafford, VA
Kevin William Laffond - Earlysville, VA
Christopher Hunter Laing - Fairfax Station, VA
Zachary Brittan Lamb - Suffolk, VA
Tyler Gregg Lange - Virginia Beach, VA
Zachary K. Lapinski - Richmond, VA
Michael Holland Larkins - Fairfax, VA
Tyler Christopher Lass - Pawleys Island, SC
Russell Garrett Leboff - Amelia Court House, VA
Ryan Ford Levenson - Williamsburg, VA
Andrew Lyle Lonadier - Farmville, VA
Frank Fletcher Lumpkin Jr. - Richmond, VA
Charles O'Donnell MacSherry III - Reisterestown, MD
Zachary James Madison - Arlington, VA
Grigory L. Makarenko - Kearneysville, WV
Michael Braxton Marcela - Huntersville, NC
Zachary Ehrhart Marino - Richmond, VA
Nathan B. Marshall - Unionville, VA
Cameron Tyler Marshall - Newport News, VA
Benjamin Tyler Marston - Crewe, VA
Ryan Christian Martin - Midlothian, VA
Andrew Gibson Mauck - Richmond, VA
Willie Horton McAbee III - Pendleton, SC
Connor Joseph McCarthy - Midlothian, VA
Walter Floyd McCoy III - Goodview, VA
Patrick N. McCue - Gibsonia, PA
John Brittain McKenzie - Rogers, AR
Abram Craddock McWane III - Lynchburg, VA
William Woodson Michaux - Midlothian, VA
Kristofer A. Miller - Delaplane, VA
Graham H. Moore - Charlotte, NC
Wesley Allen Morck - Bedford, VA
Matthew Lee Morrison - Woodbridge, VA
Bradley Benjamin Mostowy - Alpharetta, GA
Thomas Watkins Mountcastle - Richmond, VA
Richard Andrew Near Jr. - Dallas, TX
Stephen Dennis Nelson - Palmyra, VA
Daniel Deskin Nicoll - Centreville, VA
Marshall Burton Nixon - Suffolk, VA
Jacob Harrison Reid Oliver - Richmond, VA
Jerry Lawson Olson Jr. - Franklin, VA
Vincent Peter O'Rourke - Ireland
Taylor A. O'Sullivan - Alexandria, VA
John Taylor Pannill - Martinsville, VA
Richard Michael Pantele - Richmond, VA
Shiva Bhikhabhai Patel - Newport News, VA
Marcus Gabriel Payne - Charlottesville, VA
William Colson Perkins - Richmond, VA
Donald Graham Perry III - Atlanta, GA
Alexey  Potapov - Russia
Alex Tyler Price - Fairfax, VA
Brennan Garret Pritchard - Seaford, VA
Benjamin James Quinn - Roanoke, VA
Luke Joseph Rabiej - Fairfax Station, VA
George Preston Ratliff - Birmingham, AL
William Hunter Riggins - Virginia Beach, VA
Charles Bishop Robbins - Greensboro, NC
Brandon Kyle Robertson - Rocky Mount, NC
Dion DeCarlos Robinson - Farmville, VA
James Garland Rose IV - Richmond, VA
Joshua Adam Rose - Free Union, VA
Sean Quincy Rouse - Atlanta, GA
Connor Alan Rund - Earlysville, VA
Paul Jerome Salmon - Alexandria, VA
John Anthony Savarese - Atlanta, GA
Robert Kent Saxton - Cedar Bluff, VA
Michael Tyler Scarff - Kensington, MD
Erik Andrew Schafer - Bellflower, CA
Christopher Dabbs Schram - New Canaan, CT
Luke Aaron Schroeder - Lexington, VA
Walker Reinhard Schutze - Midlothian, VA
Landon Gregory Shaff - Roanoke, VA
James Morgan Shahayda - Virginia Beach, VA
Ke  Shang - China
Fred O. Shanks IV - Danville, VA
Joshua Lee Shelton - Richmond, VA
Scott Andrew Shepherd - Charlottesville, VA
Cameron James Sheppard - Denver, CO
Earl Kenneth Sims III - South Hill, VA
Phillip P. N. Smith - Lexington, VA
William R. Smith - Napierville, IL
Stephen Patrick Armond Smith - Norfolk, VA
Samuel Irby Smith Jr. - Southern Shores, NC
Michael Andrew Smith - Jeffersonton, VA
Brian Patrick Sone - Dallas, TX
John Michael Sparagna - Mechanicsville, VA
John Alexander Sphar - Richmond, VA
Beckham Allen Stanley - Bedford, VA
Richard Floyd Burke Steele IV - Colonial Heights, VA
Matthew Tyler Stephens - Williamsburg, VA
Burton Gloyden Stewart IV - Raleigh, NC
Hampton Ashley Story - Raleigh, NC
Jay Kurt Strosnider Jr. - Chapel Hill, NC
Steven Chapman Thacker - Fairlawn, VA
Philip Andrew K Tholand - Culpeper, VA
David Zachary Toone - Amherst, VA
Michael Andrew Towne - Richmond, VA
Michael Chase Turner - Montclair, VA
Gregory Scott Tyner - Richmond, VA
Aaron Scott Van Allen - Danville, VA
Thomas Augustus Van Clief - Charlottesville, VA
Michael Stephen van Reekum - Manakin Sabot, VA
Henry Wheaton Walker - Vero Beach, FL
Wyatt Henry Walton IV - Bedford, VA
Randall Wydell Ward Jr. - Richmond, VA
John Austin Weiler - Alexandria, VA
Lucas Jonathan West - Davidsonville, MD
Brinson Carter White II - Earlysville, VA
Jordan Vann White - Greensboro, NC
Tyler Douglas White - Mechanicsville, VA
Christopher David Whiteside - Virginia Beach, VA
August Brooks Widmer - Charlottesville, VA
Hart Turner Wiggins Jr. - Elm City, NC
Joseph Anthony M. Wilkinson - Clarksville, VA
Carnes Harper Willhite - Richmond, VA
Michael Simmons Williamson - Kennesaw, GA
Forrest Baxter Wilson - Alexandria, VA
Kenneth  Wilson Jr. - Stafford, VA
Paris Christopher Wood - Palmetto, GA
William Aaron Wilder Woodall - Raleigh, NC
Joshua Alexander Wooldridge - Richmond, VA
Dawid Janusz Wozniak - Poland
Chatham- Alexander Myers Wurdeman - Elkin, NC
Christopher M. Yenney Jr. - Rocky Mount, NC
Edward Julius York - Goldsboro, NC