FRESHMEN (2011-2012)

 

Michael Stephen Adams JR – Henrico, VA
William Phillips Alexander – Warrenton, VA
Aaron Jacob Alexander – Catonsville, MD
Tygh Wesle Allbaugh – Palmyra, VA
Cameron Lane Anderson – Charlottesville, VA
Maximilian  Antwerpes – GERMANY
Jeffrey Thomas Armstrong II – Charlotte, NC
Andrew Taylor Arnold – Danville, VA
Christian Stephen Asam – Chesapeake, VA
Tucker Scott Atkins – Sarasota, FL
Kolin Michael Atkinson – Fairfax, VA
Zachary Todd Attkisson – Ashland, VA
Christopher Grant Avery – Bohannon, VA
Russell Lee Ayscue III – Lynchburg, VA
Cody Michael Bailey – Keysville, VA
Paul Wesley Banks – Richmond, VA
William Justis Banning – Newport News, VA
Bryan Omar Barahona – GUATEMALA
Benjamin Haywood Barnes – Charlotte, NC
Justin Thomas Bauersachs – Glen Allen, VA
Michael Scott Bazemore – Mechanicsville, VA
Joseph Sanborn Bean III – Birmingham, AL
Connor Maxwell Beck – Richmond, VA
Cody Austin Beckett – Raleigh, NC
John Casey Bendall – Richmond, VA
Freddie Dion Berry – Powhatan, VA
Gurdave J. Bharij – Virginia Beach, VA
Garrett Price Birnbaum – Moseley, VA
Christopher Evan Boden – Washington, DC
William C. Boinest III – Sandy Hook, VA
Michael Lawrence Robert Bolling – Richmond, VA
Jeffrey Thomas Bone – Altamonte Springs, FL
William Rayworth Booker – Danville, VA
Doran D. Bouchard – Clinton, NC
Jacob Patrick Brabham – Roanoke, VA
Bryson Tucker Bradshaw – Powhatan, VA
John Patrick Brandt – Farmville, VA
Brandon Allen Briscoe – Charlotte Hall, MD
Bennett Scott Brookmon – Charlotte, NC
William Alexander Brooks – Yorktown, VA
Steven Joseph Browning – Amherst, VA
Luke Edward Brunot – Chesapeake, VA
Dontae L. Buck – Baltimore, MD
Thomas Ewing Bulleit III – Lexington, KY
Joshua Dillan Burks – Midlothian, VA
Justin Andrew Cafferty – Kitty Hawk, NC
James Stephen Cameron-Spain – Wilmington, NC
William Randolph Campbell – Fredericksburg, VA
David Madison Campbell – King George, VA
Austin Britton Carr – Dallas, PA
Andrew Blake Carrey – Glen Allen, VA
Edward Davis Carter – Charlotte, NC
Gregory Scott Casey JR – Alexandria, VA
Mitchel Domenic Cavallarin – CANADA
Matthew David Chapman – Williamsburg, VA
John Fuller Clark – Roanoke, VA
Anthony Victor Clark – Washington, DC
Andrew William Clark – Fort Howard, MD
Peter Russell Clarke – Virginia Beach, VA
Craig Bartlett Cleaves JR – Cedar Park, TX
Christian Lee Clifton – Danville, VA
Hunter Blake Coats – Carrollton, VA
Boyd Wayne Coggins – Charlotte, NC
Timothy Mark Coleman – Vienna, VA
Alexander Wentworth Coleman – Winter Park, FL
John Alexander Collie – Danville, VA
Brian Dean Collins – Montpelier, VA
Grayson Joseph Cooke – Richmond, VA
Andrew Sean Cooney JR – Charlotte, NC
Ryan Christian Cowen – Smithfield, VA
Joshua Adam Craycroft – Winston-Salem, NC
Thomas Olsen Crenshaw – Richmond, VA
Kodie Coleman Critzer – Earlysville, VA
Brett Brosseau Crocker – Troutville, VA
Hunter David Crosby – Glen Allen, VA
Zachary T. Crytzer – Suffolk, VA
Alexander Elliott Cullen – Palmyra, VA
William Harold Cully III – Studley, VA
Marvin Cunningham JR – Baltimore, MD
Nicholas Ronald Davis – Fredericksburg, VA
Matthew Kyle Davis – Midlothian, VA
Zackary Martin Dean – Harrisonburg, VA
Joel Andrew Deaton – Staunton, VA
Justin C. DeChirico – Williamsburg, VA
Nathanial Thomas Dillon – Roanoke, VA
Joshua Taylor Dimmick – Chesterfield, VA
William Andrew DiStanislao – Petersburg, VA
Blayne Caleb Dixon – Franklinville, NC
Granger L. Dobbins – Asheboro, NC
Zachary Stewart Dodson – Eastville, VA
Jamahl Kindrick Dodson – Crewe, VA
Joshua Caleb Doggett – Mechanicsville, VA
Peter Wayne Dooley – Glen Allen, VA
Joseph William Druhan – Purcellville, VA
Parker Alexander Dunaway – Baton Rouge, LA
Jefferson Clay Easley JR – Hickory, NC
Wesley Gwaltney Edwards – Suffolk, VA
Bobby Thomas Edwards – Pendleton, NC
Richard Allen Eisenhower – Chesapeake, VA
Lukas Richard Epps-Dawson – Greensboro, NC
Jacob A. Epstein – Williamsburg, VA
Christopher L. Evans – Arnold, MD
Alexander Phillip Faig – Richmond, VA
Page Emery Davidson S. Faunce – Richmond, VA
Christopher Michael Ferrante – Jamestown, NC
Perry Michael Ferrell – Mocksville, NC
Nathaniel Bernard Fine – Norfolk, VA
Andrew George Fisette – Shallotte, NC
Sean P. Fitzgerald – Cary, NC
Michael William Flagg – Millwood, VA
Patrick Houghton Flanagan JR – Charlotte, NC
Andrew Charles Blake Flitcraft – Richmond, VA
Adam Tyler Florian – Suffolk, VA
Keith Barrett Flynn III – Matthews, NC
Richard Douglas Foley JR – Richmond, VA
Jacob Collin Franks-Johnson – Henrico, VA
Tyrone William Freston – East Granby, CT
Michael Francis Funk – Chantilly, VA
James Douglas Galyon III – Greensboro, NC
Zachary Thomas Garner – Newport News, VA
James Patrick Garnier – Raleigh, NC
Joshua Ryan Gaskill – Chesapeake, VA
Joshua Ryan Gatti – Creedmoor, NC
Alexandros Achilleas Georgiou – Hayes, VA
Matteau Keith Alexander Gerald – Whiteville, NC
Mark Thomas Gibbs – Virginia Beach, VA
Hunter Willem Gibson – Virginia Beach, VA
Miles Cross Gibson – Danville, VA
Aaron Salim Gilani – Chester, VA
Benjamin Michael Gillis – Lexington, KY
Grayland Wyndell Godfrey JR – Chesapeake, VA
Jeffrey Dalton Gray – Newport News, VA
Jared Michael Gregory – Richmond, VA
Jaron Lamar Gross – Chesterfield, VA
Samuel Thomas Haden – Yorktown, VA
Christopher Bernardo Hall – Stafford, VA
Christian Edward Hamlett – Midlothian, VA
William Joseph Hancock III – Harrisonburg, VA
Forrest W. Hannah – Suffolk, VA
Leon Darnell Hargrove JR – Raleigh, NC
Ethan Preston Harman – Vinton, VA
Parker Lansfield Harrell – South Boston, VA
Charles Henry Harrison – McKenney, VA
Raymond James Hart III – Virginia Beach, VA
Keegan James Hartt – Williamsburg, VA
Jeffery Ian Henderson – Austin, TX
Kyle A. Henderson – Concord, NC
James Gambrill Hendrickson JR – Bethesda, MD
Sydney Christian A. Henriques – Richmond, VA
Tillman Clay Heuer – Virginia Beach, VA
Brandon Alexander J. Hill – Drakes Branch, VA
Bryon David Hines – Charlotte, NC
Richard D. Hoagland JR – Wakefield, VA
James Henry Weymss Howard – Richmond, VA
Thomas Adams Howell – Richmond, VA
William Tucker Hudgins JR – Blackstone, VA
Clifton Lamar Lee Hudson – Eight Mile, AL
James Raymond Hughes – Raleigh, NC
Donald Lester Ingram II – Danville, VA
Nelson Thomas Ippolito – Smithfield, VA

Jahangir  Iqbal - Sterling, VA
David Collins Jeck - Ruckersville, VA
Lee Bryant Jenkins IV - Wilson, NC
Benjamin Lacy Jenkins - Mobile, AL
David Norfleet Jernigan JR - Kitty Hawk, NC
Dylan Cosley Johnson - Rectortown, VA
Justin Alexander Jones - Midlothian, VA
Edward K. Carlisle Jones III - Birmingham, AL
Thomas Patrick Judge - Millburn, NJ
Nathan Scott Kaley - Hilton Head, SC
Nikolas Marchetti Kasper - Dayton, OH
Robert Arthur Keefe - Richmond, VA
Sean Gordon Kellogg - Ashland, VA
Erik William Kellogg - Ashland, VA
John Anthony Kerr JR - Alexandria, VA
Charles Thomas Keyt - Suffolk, VA
Zachary Alan King - Richmond, VA
Nathaniel Rudesill Krey - Richmond, VA
William Alston Lanier - Atlanta, GA
James Whitfield Lawrence - Midlothian, VA
Daniel Stephen Ledger - Kenbridge, VA
Gregory Jabril Lewis - Mechanicsville, VA
Merrik Todd Lindblom - Waukesha, WI
Jackson Alden Lindsey - Chesapeake, VA
Carlton Lee Lloyd - Bumpass, VA
Eric Joseph Loehle - Gainesville, VA
George Robert Louk - Brookneal, VA
John Brady Macko – Kill Devil Hills, NC
Robert J. Mahaney III – Charlotte, NC
Carson Tyler Maki – Virginia Beach, VA
Nicholas John Manuel – Richmond, VA
Scott Edward Markland – Stephens City, VA
Hunter Thomas Martin – Nathalie, VA
Andrew Fleming Maser – Newport News, VA
Pierson Zachary Mattei – Bowie, MD
Zachary Howard Matthews – Sandston, VA
Corey Robert Mavromatis – Virginia Beach, VA
Matthew Ryan McBride – Poquoson, VA
John Robert McGhee III – Charleston, WV
Lewis Raine McMillan – Raleigh, NC
Edward Thomas McMullen III – Columbia, SC
Keeler B. Mears – South Woodstock, VT
Nicolas Daniel Melendez-Cueva – Arlington, VA
Charles Jordan Miller – Durham, NC
James G. Moncure – Richmond, VA
Preston Foster Moore – Abingdon, VA
John Thomas Moore – Powhatan, VA
James Rutherford Moore III – Mechanicsville, VA
Robert George Mull IV – Wheeling, WV
Tyler Quinn Mullins – Appomattox, VA
James Ross Murphy – Powhatan, VA
Scott Michael Murr – Davidson, NC
Blamoh  Nagbe – GHANA
Mark Robert Nelson – Hamilton, VA
Maxwell Scott Newlin – Gum Spring, VA
John Michael Nicholson – Richmond, VA
Henry Gilliam Nicholson II – Raleigh, NC
Joseph William Nixon – Sedley, VA
Andrew Michael Noble – Manakin Sabot, VA
Forrest Gideon Noell-Baba – Taylors, SC
Justin Auchincloss O'Neill – Bronxville, NY
Daniel  Osarfo-Akoto – Richmond, VA
Robert Downing Outerbridge – UNITED KINGDOM
Tyler Prescott Parham – Danville, VA
Edward Kyung Park – Virginia Beach, VA
Gavin Desmond Paul – Midlothian, VA
George Alexander Payne – Lovingston, VA
Jordan Clarke Pecht – Richmond, VA
Evan Todd Pinekenstein – Danville, VA
Rodney Carson Pitts – Charlotte, NC
Dustin Stanley Plummer – Sandy Hook, VA
Frederick Charles Potter – Haymarket, VA
Sean Wilburn Powley – Bristow, VA
Michael Brandon Prokopchak – Powhatan, VA
Ke'shon Shaquaill Purvis – Greensboro, NC
Matthew William Queensberry – Crewe, VA
Matteo  Randazzo – Richmond, VA
Samuel Thomas Rapoport – Suffolk, VA
Orion Davis Ray – Hillsborough, NC
Jason Hardy Reese – Gretna, VA
Hunter Elgin Retan – Williamsburg, VA
Benjamin Lewis Rhodes – Gloucester Point, VA
Alan Lewis Rice – Winston-Salem, NC
Aaron William Riedel – Richmond, VA
Ryan Reagan Rivas – Fredericksburg, VA
Patrick Lynn Robbins – Kenbridge, VA
Brett Nelson Roberts – Winston-Salem, NC
David Llewellyn Roberts – Waterford, VA
Dalton John Robertson – Kill Devil Hills, NC
Gregory Antonio Robinson – JAMAICA
Terrence Samuel James Robinson – Bridgeport, CT
Jacob Watkin Roden-Foreman – Dallas, TX
Shreve Westwood Rohle – Mechanicsville, VA
William Douglas Russell JR – Suffolk, VA
Robinson  Sagar – INDIA
Michael J. Salita – Henrico, VA
Garrett R. Salyer – Williamsburg, VA
Benjamin Dhanasar Samlall – Warrenton, VA
Reid Alan Sansom – Glen Allen, VA
John A. Schraft III – Virginia Beach, VA
Felix M. M. Sermon III – Fort Belvoir, VA
Henry Francis Sewell III – Atlanta, GA
Tarun  Sharma – Great Falls, VA
Conway Haynes Shelton – Mocksville, NC
Ryan Ralph Sheridan – Fairport, NY
Lance Alexander Short – Emporia, VA
Liang  Shu – CHINA
Alexander Birge Sigety – Tampa, FL
Samuel Miller Silvernail – Leesburg, VA
David Alexander Simone – Virginia Beach, VA
Parker Kellington Smith – Richmond, VA
Taylor Page Smith – Satellite Beach, FL
Quentin McCall Smith – Roswell, GA
Harrison William Smith – S. Portland, ME
Taylor Alexander Smith – Whitsett, NC
Brandon Christopher Southworth – Midlothian, VA
Joseph Raymond Spengler – Mechanicsville, VA
Wesley Craige Sprouse – Chesterfield, VA
Logan Matthew Stanley – Gum Spring, VA
Robert B. Steele – Colonial Heights, VA
Seth Christopher Stephen – Palmyra, VA
Robert Lloyd Stephens – Williamsburg, VA
Shawn M. Stum – Penn Laird, VA
Evans D. Tanner III – LaCrosse, VA
Russell Wayne Taylor – Buckingham, VA
William Ward Taylor – Purcellville, VA
David Louis Thalhimer – Richmond, VA
Samuel Chalmers Thomas III – Fredericksburg, VA
Spencer Douglas Thompson – Centennial, CO
William Izard Valentine – Richmond, VA
Wilson Graham Vaughan – Dallas, TX
Jonathan Michael Wade – Washington, DC
Christopher Bear Waldrop – Roanoke, VA
Holton Lee Walker – Lynchburg, VA
Braxton Bragg Wallace – Chesterfield, VA
Charles Abbot Wallenborn JR – Crozet, VA
Weiming  Wan – CHINA
Andrew Alexis Ward – Roanoke, VA
Mason Taff Watkins – Midlothian, VA
Matthew Geyer Watson – Roanoke, VA
Andrew William Watters – Raleigh, NC
John Dewey Weaver IV – Raleigh, NC
Brennan Taylor Weaver – Suffolk, VA
Ryquan D. Wheeler – Morningside, MD
Zachary Thomas Whitaker – Roanoke, VA
Clay Kevin White JR – Suffolk, VA
Michael Thomas White – Vienna, VA
Kamron Taylor White – Mechanicsville, VA
John Skyler Whitfield – Supply, NC
Spencer Thomas Wiles – Belmont, NC
David Graeme Wills – Farmville, VA
Laban Tyler Wingfield – Concord, VA
John Edward Wirges – Virginia Beach, VA
William Davis Witmer – Charlottesville, VA
Robert James Wood – Hampton, VA
Jalen Alexander Wood – Chesterfield, VA
Stephen Lester Woodall II – Raleigh, NC
James Franklin Woodward JR – Mechanicsville, VA
Wesley Russell Wright – Woodbridge, VA
Robert Maxwell Zbinden – Crozier, VA